Відкриття виконавчого провадження це перший крок до виконання судового рішення (виконавчого документа).
Для відкриття виконавчого провадження необхідно подати приватному виконавцю оригінал виконавчого документа разом з заявою про примусове виконання рішення.
В моїй практиці траплялись непоодинокі випадки, коли Стягувач направляв на виконання разом з Заявою копію виконавчого документа, пересилав його скан по електронній пошти або через месенджери, сподіваючись що після цього буде відкрито виконавче провадження. Нажаль, Закон не передбачає можливості відкриття виконавчого провадження саме в такий спосіб.
Якщо пояснити логіку такої вимоги, то якщо б виконавче провадження могло бути відкрито за копією виконавчого документа, то повинен бути механізм, який унеможливлює одночасне звернення до кількох виконавців та/або органу Державної виконавчої служби. Виконавчий документ може бути виконаний тільки один раз! А тому, «запобіжником» евентуальної множинності його виконання є те, що пред’являється саме оригінал виконавчого документа, який зберігається у виконавця весь час його примусового виконання.
Письмова Заява про примусове виконання рішення підписується безпосередньо Стягувачем або його повноважним представником.
З фізичної особо все зрозуміло – Заява підписується особисто, що виключає наприклад використання факсиміле.
З юридичною особою виглядає дещо інакше. Законодавство України розглядає всіх без винятку осіб як представників юридичної особи. Це може бути директор, юрист, адвокат тощо.
За загальним правилом повноваження представника в даному випадку юридичної особи можуть визначаються Законом або установчими документами (Статутом) або довіреністю або ордером адвоката.
У випадку, коли заяву підписує безпосередньо керівник (директор) юридичної особи, відомості про якого внесені до ЄДРПОУ (особа яка діє без довіреності), то до заяви не треба додавати документи які підтверджують повноваження підписанта.
У всіх інших випадах до Заяви про примусове виконання рішення додаються документи (належним чином завірені їх копії), які підтверджують повноваження представника Стягувача. Теж саме стосується і представників фізичних осіб.
В подальшому, при здійсненні представництва Стягувача у вже відкритому виконавчому провадженні, при поданні заяв або клопотань від імені представника не треба кожного разу додавати документи які свідчать про повноваження представника Стягувача, оскільки раніше подані документи вже будуть наявні в матеріалах виконавчого провадження.
Якщо подана Заява про примусове та виконавчий документ відповідають вимогам Закону України «Про виконавче провадження», то приватний виконавець відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону відкриває виконавче провадження.
Якщо подані документи не відповідають вимогам Закону, то приватний виконавець не відкриває виконавче провадження, а повертає подані документи без прийняття до виконання.
З метою уникнення ситуації повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, а особливо це критично у випадку коли виконавчий документ пред’являється в останні дні визначеного строку його пред’явлення до виконання, я завжди пропоную Стягувачу направляти документи для їх попередньої перевірки.
Спосіб пред’явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ до виконання можливо пред’явити в офісі приватного виконавця Ляпіна Дмитра Валентиновича за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 10. В офісі також ми можемо допомогти в складанні Заяви, друку копій документів тощо
Також, виконавчий документ можливо пред’явити до виконання, надіславши його поштою за офіційної адресою приватного виконавця. Для цього також можливо скористатись послугами кур’єрських служб або нової пошти.
Зразок заяви можливо стягнути за посиланням: Зразок заяви від стягувача