2 червня 2016 року були прийняті в новій редакції Закони України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», згодом інші підзаконні акти.
Прийняття цих законодавчих актів перш за все пов’язано з реформою виконавчого провадження.
Принципово новим в цій реформі є поява приватних виконавців. До цього часу всі повноваження щодо виконання судових рішень належали виключно Державній виконавчий службі.
Звичайно, що реформа виконавчого провадження спрямована також на удосконалення існуючої державної служби та підвищення її ефективності.
Але, все ж таки основна увага суспільства була спрямована на створення нової інституції виконавчого провадження – приватних виконавців. З цього приводу в засобах масової інформації були озвучені різні погляди від того, що виникне «Приватна виконавча служба», яка по суті не буде відрізнятися від Державної виконавчої служби. До того, що в України з’являться легальні колектори у вигляді приватних виконавців.
Вже в серпні цього року розпочали діяльність перші приватні виконавці. На момент написання цієї статті в Реєстрі приватних виконавців України вже налічувалось близько 60-ти осіб. Для України це не так багато, але це краще ніж нічого!
Реформа триває і згодом чисельність приватних виконавців збільшиться.
Як ефективно запрацюють приватні виконавці – покаже час!