В попередній статті Приватний виконавець виконавчого округу мною було висвітлено поняття виконавчого округу та його значення як для Стягувача так і для Боржника.
Тепер, коли потенційний Стягувач вже обізнаний з тим, що виконавчий документ може пред’являтись за певною територіальністю, яка у випадку пред’явлення виконавчого документа саме до приватного виконавця буде обмежуватись конкретним виконавчим округом.
Нагадаю, що у відповідності до ч. 2 ст. 24 ЗУ “Про виконавче провадження”, приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника – фізичної особи, за місцезнаходженням боржника – юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.
Наприклад, Стягувач отримав виконавчий документ, у якому зазначено місце проживання боржника, яке відноситься до Вінницької області.
Таким чином, вказаний виконавчий документ слід пред’являти до приватного виконавця, який діє у виконавчому окрузі Вінницької області.
Інформація про діючих приватних виконавців є публічною і дізнатися її можна з Єдиного реєстру приватних виконавців України.
У відповідності до ч. 2 ст. 23 Закону України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”, у Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться відомості про:
1) прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) приватного виконавця;
2) дату рішення Кваліфікаційної комісії про надання права на здійснення діяльності приватного виконавця;
3) номер посвідчення;
4) виконавчий округ, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність;
5) офіс приватного виконавця;
6) реквізити договору страхування відповідальності приватного виконавця, строк дії договору, відомості про страховика та страхову суму;
7) зупинення діяльності приватного виконавця;
8) дату та номер рішення про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності та вид дисциплінарного стягнення;
9) дату та номер рішення Дисциплінарної комісії про припинення діяльності;
10) прізвище, ім’я та по батькові помічників приватного виконавця (у разі їх наявності).
Наприклад, щоб дізнатися про приватних виконавців, які діють у виконавчому окрузі Вінницької області, в Реєстрі треба зазначити в полі пошуку «Виконавчий округ» – Вінницька обл. Після натискання «пошук» висвітиться список всіх приватних виконавців відповідного виконавчого округу.
Перед тим, як звернутися до конкретного приватного виконавця слід звернути увагу на позначку в графі «Стан». Так, якщо буде зазначено «діє», то приватний виконавець може прийняти у Вас виконавчий документ до виконання і здійснювати його примусове виконання.
Інший стан, наприклад «зупинена діяльність» не дозволяє конкретному приватному виконавцю в даний момент здійснювати свої повноваження.
В основу реформи системи примусового виконання про яку я вже писав раніше, був закладений принцип вільного обрання Стягувачем конкретного виконавця.
Так Стягувач з метою примусового виконання судового рішення вправі звернутися як до органу Державної виконавчої служби так і до визначеного ним приватного виконавця.