Власне вирішив в коротких статтях у своєму блозі розкрити важливі питання, які пов’язані з виконавчим провадженням (примусовим виконанням судових рішень).
Багато з цих питань можна віднести до т.з. базових. Але час от часу виникають досить складні питання, які потребують прискіпливої уваги. Відповіді на такі питання не завжди мають однозначний характер і не завжди є переконливими.
Для мене особисто з професійної точки зору, найбільш цікавим є те, як ці питання вирішуються у практичних ситуаціях (кейсах). Можна довго дискутувати з приводу правової проблеми і доводити правильність своєї думки (позиції) в порівнянні до іншої, але практика виглядає інакше. В виконавчому провадженні завжди треба обрати один з можливих варіантів дій.
І на мій погляд власне це очікують від мене мої Довірителі (особи які звернулись до мене) – найбільш ефективне вирішення конкретної проблеми!
Після вступу переходжу до суті питання.
Питання виконавчого округу, в якому діє приватний виконавець в першу чергу відноситься саме до приватного виконавця.
На стадії початку діяльності приватний виконавець повинен визначитись в якому виконавчому окрузі він планує здійснювати свою діяльність і повідомити про це контролюючий орган, в нашому випадку – Міністерство юстиції України. В тому числі це стосується вимог до офісу приватного виконавця. Офіс має знаходитись саме на території обраного приватним виконавцем виконавчого округу.
Навіть, якщо це не зручно для приватного виконавця. Наприклад, для приватного виконавця, який проживає у Львові та який виявив бажання здійснювати свою діяльність у виконавчому окрузі м. Києва звичайно було б зручніше відкрити офіс як найближче до своєї домівки. Але, комфорт виконавця в даному випадку не буде мати жодного значення!
Закон визначаючи територію виконавчого округу посилається на визначену в Конституції України та Законах України територію адміністративної одиниці – області. Території міста Києва та Севастополя віднесені згідно Конституції України до самостійних адміністративних одиниць, прирівняних до області.
Тому ми маємо виконавчі округи областей (АР Крим) міста Києва та Севастополя.
Разом з тим, повідомляю що приватний виконавець Ляпін Дмитро Валентинович здійснює діяльність у виконавчому окрузі міста Києва. Як слідує з вищезазначеного, територія Київської області не відноситься до мого виконавчого округу (пишу про це бо часто питають).
Коротко про те як питання виконавчого округу стосується інших осіб, крім самого приватного виконавця.
Наприклад, Кредитор (Стягувач), який звернувся до суду про стягнення заборгованості, після розгляду справи в суді і набрання рішенням законної сили, отримує виконавчий лист.
В цьому виконавчому листі зазначена конкретна адреса місцезнаходження або місця проживання Боржника. Виходячи з цього, і визначаємо виконавчий округ приватного виконавця до якого може звернутися Стягувач.
Іншим можливим орієнтиром для визначення виконавчого округу виконання судового рішення може бути місцезнаходження майна Боржника (зазвичай це нерухоме майно).
У відповідності до ч. 2 ст. 24 ЗУ “Про виконавче провадження”, приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника – фізичної особи, за місцезнаходженням боржника – юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.
Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Вчинення виконавчих дій можливо на всій території України, але лише у відкритих приватним виконавцем виконавчих провадженнях.
Наприклад: в процесі здійснення виконавчого провадження приватний виконавець виявив майно, яке належить Боржнику, але яке знаходиться на території іншого виконавчого округу. Для приватного виконавця це не є проблемою, адже він наділений такими повноваженнями, які дозволяють йому звернути стягнення на це майно.
В наступній публікації я розповім як самостійно знайти приватного виконавця конкретного виконавчого округу, який саме Вам потрібен!