Зверталися для відкриття виконавчого провадження. Все було чітко та швидко. Дмитро Валентинович справжній професіонал своєї справи.
Професійне виконання судових рішень
Миттєво
Результативно
100% законність
Захист інформації
Як виконати судове рішення?
Швидко. Ефективно. Без зайвого клопоту.
01. Зверніться до судового виконавця прямо зараз
02. Відкрийте виконавче провадження
03. Виконання рішення суду
Хто виконає Ваше судове рішення
СУДОВИЙ ВИКОНАВЕЦЬ
Дмитро Ляпін
Запит на повернення боргу
Відгуки клієнтів судового виконавця
Дуже задоволені співпрацею з Дмитром Валентиновичем та його командою! Рішення суду виконано приватним виконавцем оперативно та в повному обсязі! Спасибі!
Приношу подяку за продуктивну співпрацю та якісно виконану роботу.
Звернулась до Дмитра Валентиновича, остаточно та безповоротно розчарувавшись в інституті державних виконавців (затягування та повне ігнорування своїх обов’язків).
Дмитро Валентинович виконав рішення суду швидко, якісно та професійно. Завжди давав зворотний зв’язок, а на будь-які питання та звернення оперативно реагував і надавав вичерпні відповіді.
Завжди приємно співпрацювати із професіоналом своєї справи.
У кінці серпня 2018 р. зверталися до Дмитра Ляпіна для виконання рішення про стягнення 185 тис. грн. із фізособи. Повне виконання зайняло 18 робочих днів. Оперативно, ефективно та професійно! Дякуємо за роботу!
Хочеться відзначити професіоналізм у роботі як Дмитра Валентиновича, так і команди помічників! Окрема подяка за дотримання рівності сторін (опинилися у статусі боржника), неупередженість, оперативність у наданні кваліфікованих консультацій щодо мінімізації ризиків виключно у рамках правового поля. Дмитро Валентинович – людина слова та справи!
Питання та відповіді судового виконавця
Судовий виконавець – це особа уповноважена державою на примусове виконання судових рішень. Зазвичай судовий виконавець діє при суді або будь-яким чином підпорядкований суду (найчастіше це суди першої інстанції).
Термін «судовий виконавець» або «судовий пристав» це загальновживані терміни в більшості країн світу, в тому числі в країнах Європейського союзу.
В України в офіційній юридичній термінології термін «виконавець» вживається без слова «судовий» – це або державний виконавець або приватний виконавець.
Таке уживання має певне підґрунтя. Справа у тому, що в 90-х роках 20-го століття реформа виконавчої служби в Україні пішла в напрямку відділення виконавчої служби від системи правосуддя. В свою чергу, виконавець як особа, уповноважена на примусове виконання судового рішення, перестав називатися судовим.
Разом з тим, можливе уживання терміну «судовий виконавець» це або «державний судовий виконавець» або «приватний судовий виконавець», що за змістом є ідентичним до офіційної термінології.
На сьогоднішній в Україні діють державні та приватні виконавці, які уповноважені державою на примусове виконання судових рішень та рішень інших органів.
Приватний судовий виконавець має повноваження у відповідності до Конституції України, Законів України та інших нормативно-правових актів, які дозволяють йому здійснювати діяльність з примусового виконання судових рішень та рішень інших органів.
Такі повноваження можливо умовно поділити на організаційні, інформаційні, контролюючи, виконавчі та представницькі.
- Організаційні повноваження – це передусім повноваження, пов’язанні з організацією та проведенням виконавчих дій. Це можливість виконавця залучати до проведення чи організації виконавчих дій суб’єктів господарювання, залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, можливість застосування фото- і відеозапису тощо.
- Інформаційні повноваження – це можливість отримання інформації, в тому числі конфіденційної про боржників, їхнє майно, доходи та кошти шляхом безпосереднього доступу до такої інформації або за запитом виконавця.
- Контролюючи повноваження – це здійснення перевірки виконання рішень боржниками, перевірка майнового стану боржника, можливість накладати штрафи за невиконання законних вимог виконавця.
- Виконавчі повноваження – це такі повноваження як накладення арешту та вилучення майна, передача майна на реалізацію тощо.
- Представницькі повноваження – це можливість звертатися до суду з питань пов’язаних з примусовим виконанням рішень (з заявою про роз’яснення судового рішення, про зміну порядку і способу виконання судового рішення, поданням про визначення частки майна боржника, поданням про тимчасове обмеження боржника в праві виїзду за межі України тощо).
Судові виконавці діють на підставі Конституції України, Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та Закону України «Про виконавче провадження».
Норми, які регулюють діяльність судового виконавця містяться також в різних Законах та підзаконних нормативно-правових актах України, наприклад Цивільному-процесуальному кодексі України, Господарсько-процесуальному кодексі, Інструкції з організації примусового виконання рішень тощо.
Приватний судовий виконавець це фізична особа, громадянин України, яка уповноважена державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень.
За правовим статусом приватний виконавець є суб’єктом незалежної професійної діяльності. Цей статус близький до статусу фізичної особи підприємця на загальній системі оподаткування, але вважається, що суб’єкт незалежної професійної діяльності проводить виключно професійну діяльність (крім приватного виконавця це може бути адвокат або нотаріус), не здійснюючи при цьому підприємницької діяльності.
Державний судовий виконавець є представником влади, діє від імені держави та уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень. За своїм правовим статусом державний виконавець є державним службовцем, тобто по суті представником держави.
Приватний судовий виконавець, якщо можна так сказати надає послуги по здійсненню примусового виконання судових рішень. Хоча більш точним визначенням буде те, що приватний судовий виконавець здійснює професійну діяльність в сфері примусового виконання рішень.
Об’єктивно діяльність приватного судового виконавця має деякі ознаки підприємницької (провадження діяльності на власний ризик та за власний рахунок), повністю не може вважатись такою.
В залежності від справи, яка доручається приватному судовому виконавцю, такі послуги (дії) можуть починатись від відкриття виконавчого провадження, накладення арешту на грошові кошти Боржника до здійснення примусового проникнення до житла боржника – фізичної особи або тимчасового обмеження боржника в праві виїзду за межі України.
Відкриття виконавчого провадження це самий перший крок, спрямований на виконання рішення.
Щоб відкрити виконавче провадження у судового виконавця необхідно звернутись до нього.
По-перше, таке звернення в першу чергу може мати на меті отримання первинної консультації щодо виконання рішення, а саме: судовий виконавець перевірить виконавчий документ на предмет можливості його прийняття та подальшого виконання.
По-друге, необхідним є дотримання Стягувачем мінімальних вимог щодо відкриття виконавчого провадження, а саме: пред’явлення судовому виконавцю оригіналу виконавчого документа та подання заяви про примусове виконання рішення.
Для звернення до приватного судового виконавця з метою відкриття виконавчого провадження необхідно подати заяву про примусове виконання рішення.
Зразок заяви про примусове виконання рішення можна отримати безпосередньо у приватного судового виконавця або знайти в Інтернеті. Заява має бути підписана особисто Стягувачем або уповноваженою особою. Разом з заявою подається оригінал виконавчого документа.
Зверненню з Заявою про примусове виконання може передувати первинна консультація щодо виконання рішення. Це допоможе уникнути непорозумінь у випадку, наприклад, коли Стягувач звернувся до невідповідного приватного судового виконавця або коли виконавчий документ не відповідає вимогам Закону.
Консультація у приватного судового виконавця є безкоштовною. Але ця консультація може надаватись приватним виконавцем тільки з питань примусового виконання рішення.
Справа у тому, що приватний судовий виконавець є особою уповноваженою державою на примусове виконання судових рішень. Законом передбачено, що за свою діяльність приватний судовий виконавець може отримувати основну та додаткову винагороду. Отже приватний судовий виконавець не може провадити будь-якої іншої оплачуваної діяльності, в тому числі консультування осіб з правових питань.
Приватний судовий виконавець виконує рішення суду реалізуючи повноваження, які надаються йому відповідно до Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до вказаних Законів приватний судовий виконавець здійснює перевірки виконання рішень боржниками, перевірки майнового стану боржників, має право накладати штрафи за невиконання законних вимог виконавця, має право на отримання інформації, в тому числі конфіденційної про боржників, їхнє майно, доходи та кошти шляхом безпосереднього доступу до такої інформації або за запитом приватного судового виконавця, має право залучати до проведення чи організації виконавчих дій суб’єктів господарювання, залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, має можливість застосування фото- і відеозапису.
Приватний судовий виконавець має право накладати арешт та вилучати майно, передавати вилучене майно на реалізацію, звертатись до суду з заявою про роз’яснення судового рішення, про зміну порядку і способу виконання судового рішення, звертатись поданням про визначення частки майна боржника, поданням про тимчасове обмеження боржника в праві виїзду за межі України тощо.
Закон не обмежує час, протягом якого судовий виконавець може виконувати судове рішення.
Фактично цей час може рахуватись від кілька годин до кільку років. Це залежить від складності виконавчого провадження, кількості та складності виконавчих дій, строку реалізації арештованого майна тощо.
Особливістю виконання рішення приватним судовим виконавцем є те, що останній зацікавлений в тому, щоб виконання рішення відбулось як найшвидше для Стягувача.
Блог судового виконавця
Безкоштовна консультація з питань виконання судових рішень.